springe direkt zum inhalt


ratiotherm - Inteligentne wykorzystanie ciepła


Rozwój nowoczesnych instalacji grzewczych zależy w coraz większym stopniu od optymalnego wykorzystania alternatywnych źródeł energii (np. słońca i drewna) oraz zwiększenia efektywności klasycznych generatorów ciepła. Przyszłościowy system łączy zalety różnych generatorów ciepła wykorzystując trafnie wszelkie źródła ciepła. Niewykorzystany dotychczas potencjał tkwi nie w samym pozyskiwaniu energii, lecz w jej inteligentnym magazynowaniu i efektywnej dystrybucji ciepła.

ratiotherm przewidział tendencje rozwoju w tym kierunku i skonstruował termo-hydrauliczny zasobnik warstwowy. Zastosowana zasada magazynowania ciepła sprawia, że wszelkie pozostałe dostępne na rynku rozwiązania nie są w stanie mu dorównać. Opatentowany termo-hydrauliczny zasobnik warstwowy nie wymaga stosowania jakichkolwiek układów regulacji, urządzeń czy też części zużywalnych. Jest samowystarczalny dzięki własnościom fizycznym wody.

 

Nasz zasobnik warstwowy chroni kocioł ograniczając do minimum ilość rozruchów i wygaszeń. Pozwala to na zmniejszenie emisji zanieczyszczeń poprzez zastosowanie dodatkowo energii słonecznej nawet do 70 %, pod warunkiem zastosowania w domu niskotemperaturowych odbiorników (ogrzewanie podłogowe, wielkopowierzchniowe grzejniki).

Inteligentna technika zasobników to przyszłość nowoczesnych instalacji grzewczych.

 

Można ją zastosować wszędzie, doposażyć, zintegrować ze wszelkimi generatorami ciepła. Nowoczesne grzanie stanie się już wkrótce synonimem inteligentnego magazynowania i efektywnej dystrybucji energii cieplnej. ratiotherm łączy wizję z techniką, wyznaczając kierunki rozwoju w wykorzystaniu ciepła oraz przemieniając koncepcje w praktyczne rozwiązania.

inside-ratiotherm-logic

 

ratiotherm to silna marka inteligentnego magazynowania ciepła i jego efektywnej dystrybucji. Każdy produkt, za którym kryje się wiedza i doświadczenie ratiotherm, otrzymuje logo "inside-ratiotherm-logic".

Znak ten jest symbolem najwyższej jakości oraz kompleksowości rozwiązań firmy "ratiotherm" i stanowi przekonujący argument dla każdego użytkownika czy inwestora.

 

Sami o sobie