springe direkt zum inhalt


Zasobniki specjalne na wymiar

ratiotherm jest ekspertem w inteligentnym gromadzeniu i dystrybucji ciepła z dowolnego źródła.

Rozmiar zasobnika oraz ilość ciepła jak również objętościowe natężenie przepływu odgrywają podrzędną rolę i to zarówno po stronie ładowania jak i rozładowania.

Pozwala to na opracowanie szeregu produktów specjalnych dostosowanych do konkretnego projektu opartych jednakże na tych samych założeniach technicznych i filozofii ratiotherm (inside ratiotherm logic).

 

 

Monachium 6 milionów litrów

Tekst prasowy "Słońce, wiatr & ciepło"

W ramach studium projektowego opracowano dla miasta Monachium koncept solarnej instalacji ciepłowniczej bliskiego zasięgu z zasobnikiem sezonowym.

Do zasilenia jest część planowanej nowej zabudowy w dzielnicy "Am Ackermannbogen" w pobliżu Parku Olimpijskiego.

Na wybranym obszarze przewidziano w większości piętrową zabudowę mieszkaniową o łącznej powierzchni brutto 26.600 m² w technologii energooszczędnej.

Całkowite zapotrzebowanie cieplne instalacji grzewczej, ...

Crailsheim 100.000 litrów

Przedsiębiorstwo komunalne miasta Crailsheim planuje budowę pionowego zasobnika buforowego o pojemności 100 m³ wody. Projekt jest realizowany w ramach federalnego projektu badawczego
„Solarthermie 2000 Plus“ . Zasobnik ma ....

 

 

 

Holandia 310.000 litrów

Firma van der Hoeven greenhoesebuilders bv jest projektantem i wykonawcą kompleksów szklarniowych o powierzchni od 10000 do 40000 m².
Zasilanie w energię do ogrzewania obiektów odbywa się za pomocą kotła gazowego z przyłączonym kondensatorem. Ponadto ...